СОСОВИ

Bikkel Saus - сос за компирчиња

Bikkel Saus - сос за компирчиња

Состав: Вода, Масло од репка, гликозно- фруктозен сируп, кромид, оцет,пченкарен скроб, сенф -  ..

250 Ден Без ДДВ: 238 Ден

Blazing Luke - димено пикантен сос

Blazing Luke - димено пикантен сос

Состав: Масло од репка, нискокалоричен јогурт, оцет, зеленчук (пиперка и кромид), шеќер, МУСТАРД (во..

250 Ден Без ДДВ: 238 Ден

Кечап 0% додаден шеќер

Кечап 0% додаден шеќер

Состав: доматна паста, природен оцет, пченкарен скроб, засладувачи еритритол и суклар, пченкарен скр..

290 Ден Без ДДВ: 276 Ден

Пакет Remia 0% додаден шеќер

Пакет Remia 0% додаден шеќер

500гр кечап без додаден шеќер500гр сос за компирчиња без додаден шеќер..

510 Ден Без ДДВ: 486 Ден

Сос за компирчиња 0% додаден шеќер

Сос за компирчиња 0% додаден шеќер

Состав: вода, маслодајна репка, оцет, засладувачи: еритритол и сукралоза, сенф, пченкарен скроб, жол..

290 Ден Без ДДВ: 276 Ден

Трио сосови

Трио сосови

 Bikel сос за компирчиња Like Mayo вегански мајонез Smokey Hot пикантен соса..

710 Ден Без ДДВ: 676 Ден

Like Mayo - посен мајонез

Like Mayo - посен мајонез

Состав: 70% сончогледово масло, вода, оцет, шеќер, модифициран компиров скроб, сол, зачини, екстракт..

280 Ден Без ДДВ: 267 Ден

Remia Dijon - дижон сенф

Remia Dijon - дижон сенф

Состав: вода, семе од горушица, оцет 8%, сол, киселина Е330, заштитен фактор Е224. Е=адитиви дозволе..

150 Ден Без ДДВ: 143 Ден

Mayо Sriracha - зачинет мајонез

Mayо Sriracha - зачинет мајонез

Состав: 68% репка масло, вода, оцет, 6% слободен избор EGG YELLOW, шеќер, 2,5% чили пипер, сол, 1,6%..

440 Ден Без ДДВ: 419 Ден

Прикажани од 1 до 9 од вкупно 9 (1 страна/и)