• Caputo Semola

Двојно мелено пченично брашно добиено од средниот дел на зрното, идеално за свежи тестенини, за растегнување на тестото при месење, за крцкавост на кората и за тврдо пченичен леб

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML не е преведен!
    Лош           Добар

Caputo Semola

  • Поизводител: Caputo
  • Шифра на производ: Caputo Semola
  • Достапност (кол. на залиха): На залиха
  • 810 Ден

  • Без ДДВ: 771 Ден