Состав:   Шеќер 51%, какао путер 27,5%, полномасно млеко во прав 20%, емулгатор: соја лецитин<1%, природна арома на лимун<1%, боја: Е132, Е100<1%, природна арома на ванила<1%.


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML не е преведен!
    Лош           Добар

Lemon - чоколадни капки

  • Поизводител: Callebaut
  • Шифра на производ: Чоколадо со вкус лимета
  • Достапност (кол. на залиха): На залиха
  • 2,670 Ден

  • Без ДДВ: 2,427 Ден