• Bikkel Saus - сос за компирчиња
Состав: Вода, Масло од репка, гликозно- фруктозен сируп, кромид, оцет,пченкарен скроб, сенф -  МУСТАРД (вода, МУСТАРД СЕМЕ, оцет, зачини), шеќер, жолчка од јајца, сол, магданос , чили сос ( вода, шеќер, чили, пипер, сол, модифициран пченкарен скроб, киселина: оцетна киселина, зачини, кромид, згуснувач, ксантин гума, конзерванс, калиум сорбат), модифициран пченкарен скроб, лимонска киселина,  згуснувач: guar gum, боја, подобрувач на вкус: E171,бета каротен, арома, конзеванс,  калиум сорбат,  зачин( целер), брашно од ориз, подобрувач на вкус Е621, мајорам, антиоксидант Е385.

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML не е преведен!
    Лош           Добар

Bikkel Saus - сос за компирчиња

  • Поизводител: Remia
  • Шифра на производ: Bikkel
  • Достапност (кол. на залиха): На залиха
  • 250 Ден

  • Без ДДВ: 227 Ден