• Говедски колаген

Чистиот колаген тип 1 и 3 содржи чист протеин, кој придонесува за раст и одржување на здрави ткива. Колагенот е структурен протеин кој е суштински одговорен за јачината на коските и флексибилноста, тетивите, лигаментите, косата, кожата, ноктите и другите ткива низ целото тело.

Колаген тип 1 и 3 во прашкаста состојба е ензимски хидролизиран во пептиди, со мала молекуларна големина за оптимална апсорпција и искористување од страна на организмот.

МАСА: 300 ГР.
СОСТОЈКИ: КОЛАГЕН ПЕПТИДИ (ГОВЕДСКИ)
УПОТРЕБА: ИЗМЕШАЈТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА (10 ГР.) ВО БИЛО КАКОВ ПИЈАЛОК
ЧУВАЊЕ: ЛАДНО, СУВО И ДА НЕ Е ИЗЛОЖЕНО НА СОНЧЕВА СВЕТЛИНА
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: ИТАЛИЈА

Без глутен
Без шеќер
Без ГМО
Кето

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML не е преведен!
    Лош           Добар

Говедски колаген

  • Поизводител: Димас
  • Шифра на производ: Говедски
  • Достапност (кол. на залиха): На залиха
  • 1,870 Ден

  • Без ДДВ: 1,585 Ден