• Рибен колаген

Чистиот рибен колаген тип 1 во прашкаста состојба е ензимски хидролизиран во пептиди, со мала молекуларна големина за оптимална апсорпција и искористување од страна на организмот.

Колаген тип 1 е структурен протеин кој е одговорен за јачина на коските, тетивите, лигаментите, кожата, ноктите, коса и другите ткива низ целото тело.

МАСА: 150 ГР.
СОСТОЈКИ: КОЛАГЕН ПЕПТИДИ (РИБЕН)
УПОТРЕБА: ЕДНА ЛАЖИЧКА (5 ГР.) ВО БИЛО КАКОВ ПИЈАЛОК
ЧУВАЊЕ: ЛАДНО, СУВО И ДА НЕ Е ИЗЛОЖЕНО НА СОНЧЕВА СВЕТЛИНА

Без глутен
Без шеќер
Без ГМО
Кето

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML не е преведен!
    Лош           Добар

Рибен колаген

  • Поизводител: Димас
  • Шифра на производ: Рибен колаген
  • Достапност (кол. на залиха): На залиха
  • 2,420 Ден

  • Без ДДВ: 2,051 Ден