Безглутенски брашна

Mantler Mehl - бело безглутенско брашно

Mantler Mehl - бело безглутенско брашно

Состав: пченкарен скроб,соино брашно,згуснувач  гуар гума,емулгатор : соја,лецитин..

210 Ден Без ДДВ: 200 Ден

Брашно од наут

Брашно од наут

Брашно од наут, без глутен, богато со диететски влакна и протеини, идеално за вашите слатки и солени..

280 Ден Без ДДВ: 255 Ден

Брашно од ориз 500гр

Брашно од ориз 500гр

..

230 Ден Без ДДВ: 219 Ден

Caputo Fioreglut - бело брашно без глутен

Caputo Fioreglut - бело брашно без глутен

Состав:  Безглутенски пченичен скроб, декстроза, пченкарен скроб, хељдино брашно, оризово ..

450 Ден Без ДДВ: 409 Ден

Прикажани од 1 до 4 од вкупно 4 (1 страна/и)