Caputo брашна

Брашно од наут

Брашно од наут

Брашно од наут, без глутен, богато со диететски влакна и протеини, идеално за вашите слатки и солени..

280 Ден Без ДДВ: 255 Ден

Брашно од ориз 500гр

Брашно од ориз 500гр

..

230 Ден Без ДДВ: 219 Ден

Caputo Fioreglut - бело брашно без глутен

Caputo Fioreglut - бело брашно без глутен

Состав:  Безглутенски пченичен скроб, декстроза, пченкарен скроб, хељдино брашно, оризово ..

450 Ден Без ДДВ: 409 Ден

Caputo Cereali - 6 семиња за брашно

Caputo Cereali - 6 семиња за брашно

Сончоглед, кафено 'ржано брашно, ленено семе, брашно од јачменови снегулки, сусам, излупен сусам, ма..

490 Ден Без ДДВ: 467 Ден

Caputo Semola

Caputo Semola

Двојно мелено пченично брашно добиено од средниот дел на зрното, идеално за свежи тестенини, за рас..

810 Ден Без ДДВ: 771 Ден

Caputo Pizzeria 5кг

Caputo Pizzeria 5кг

Меко брашно за пица  - PIZZERIA 00..

620 Ден Без ДДВ: 590 Ден

Caputo Pizzeria 10х1кг

Caputo Pizzeria 10х1кг

Меко брашно за пица  - PIZZERIA 00..

1,330 Ден Без ДДВ: 1,267 Ден

Caputo Pizzeria 25кг

Caputo Pizzeria 25кг

Меко брашно за пица  - PIZZERIA 00..

2,700 Ден Без ДДВ: 2,571 Ден

Caputo Nuvola Super

Caputo Nuvola Super

Меко брашно за пица со висок протеин 14,25% - NUVOLA SUPER 00 Пакување. 25 кг ..

3,450 Ден Без ДДВ: 3,286 Ден

Caputo Americana

Caputo Americana

Меко брашно за пица со висок протеин 14,25%  - AMERICANA 00 Пакување : 25 кг ..

2,880 Ден Без ДДВ: 2,743 Ден

Прикажани од 1 до 10 од вкупно 10 (1 страна/и)