Caputo

Mycryo

Mycryo

Какао путер во прав..

890 Ден Без ДДВ: 754 Ден

Caputo пакет

Caputo пакет

1кг 6 семиња концентрат за тесто2кг Pizzeria брашно за пица100гр сув квасец..

780 Ден Без ДДВ: 743 Ден

Mantler Mehl - бело безглутенско брашно

Mantler Mehl - бело безглутенско брашно

Состав: пченкарен скроб,соино брашно,згуснувач  гуар гума,емулгатор : соја,лецитин..

210 Ден Без ДДВ: 200 Ден

Безглутенски пакет

Безглутенски пакет

500гр оризово брашно500гр брашно од наут..

450 Ден Без ДДВ: 409 Ден

Брашно од наут

Брашно од наут

Брашно од наут, без глутен, богато со диететски влакна и протеини, идеално за вашите слатки и солени..

280 Ден Без ДДВ: 255 Ден

Брашно од ориз 500гр

Брашно од ориз 500гр

..

230 Ден Без ДДВ: 219 Ден

Трио сосови

Трио сосови

 Bikel сос за компирчиња Like Mayo вегански мајонез Smokey Hot пикантен соса..

710 Ден Без ДДВ: 645 Ден

Manlter BrotMix - црно безглутенско брашно

Manlter BrotMix - црно безглутенско брашно

Состав: пченкарен скроб,брашно од хељда ,обезмастено ленено семе ,соино брашно ,јаболкови растителни..

260 Ден Без ДДВ: 248 Ден

Брашно од грашок

Брашно од грашок

Брашно од грашок, богато со диететски влакна и протеини, идеално припремање супи, тартови, леб или п..

280 Ден Без ДДВ: 267 Ден

Caputo Fioreglut - бело брашно без глутен

Caputo Fioreglut - бело брашно без глутен

Состав:  Безглутенски пченичен скроб, декстроза, пченкарен скроб, хељдино брашно, оризово ..

450 Ден Без ДДВ: 409 Ден

Брашно од црвена леќа

Брашно од црвена леќа

Брашно од црвена леќа богато со диететски влакна и протеин, идеални за лепчиња, тортиљи, торти и кре..

310 Ден Без ДДВ: 295 Ден

Caputo Cereali - 6 семиња за брашно

Caputo Cereali - 6 семиња за брашно

Сончоглед, кафено 'ржано брашно, ленено семе, брашно од јачменови снегулки, сусам, излупен сусам, ма..

490 Ден Без ДДВ: 467 Ден

Caputo Semola

Caputo Semola

Двојно мелено пченично брашно добиено од средниот дел на зрното, идеално за свежи тестенини, за рас..

810 Ден Без ДДВ: 771 Ден

Caputo Pizzeria 5кг

Caputo Pizzeria 5кг

Меко брашно за пица  - PIZZERIA 00..

740 Ден Без ДДВ: 705 Ден

Caputo Pizzeria 10х1кг

Caputo Pizzeria 10х1кг

Меко брашно за пица  - PIZZERIA 00..

1,330 Ден Без ДДВ: 1,267 Ден

Caputo Pizzeria 25кг

Caputo Pizzeria 25кг

Меко брашно за пица  - PIZZERIA 00..

2,700 Ден Без ДДВ: 2,571 Ден

Caputo Nuvola Super

Caputo Nuvola Super

Меко брашно за пица со висок протеин 14,25% - NUVOLA SUPER 00 Пакување. 25 кг ..

3,450 Ден Без ДДВ: 3,286 Ден

Caputo Americana

Caputo Americana

Меко брашно за пица со висок протеин 14,25%  - AMERICANA 00 Пакување : 25 кг ..

2,880 Ден Без ДДВ: 2,743 Ден

Lievita - сув квасец 100гр

Lievita - сув квасец 100гр

Состав: Пекарски квасец (Saccharomyces Cerevisiae), емулгатор (сорбитан моностеарат Е491)..

170 Ден Без ДДВ: 162 Ден

Прикажани од 1 до 19 од вкупно 19 (1 страна/и)